Звіт
директора Дорогинського ліцею Дегтяренко Р.І.
за роботу у 2023/2024 навчальному році
Шановні колеги та гості! Відходить в історію ще один навчальний рік і тому прийшов час проаналізувати роботу колективу закладу, оцінити діяльність директора на посаді протягом 2023/2024 навчального року.
Нажаль, країна переживає зараз дуже складні часи. В умовах введення в Україні воєнного стану, викликаного збройною агресією росії, освітяни були і залишаються на своєму вчительському трудовому фронті. Працюють сумлінно, відповідально ставляться до виконання посадових обов’язків і вже цим наближають перемогу.
Відповідно до наказу МОН України від 23.03.2005 №178 “Про затвердження примірного положення про порядок звітування керівників дошкільних, загальноосвітніх та професійно-технічних навчальних закладів перед педагогічним колективом та громадськістю” у червні кожен керівник навчального закладу щороку звітує про свою діяльність на загальних зборах трудового колективу та громадськості.
У своїй роботі протягом звітного періоду я керувалася Статутом Дорогинського ліцею, Правилами внутрішнього трудового розпорядку, посадовими обов’язками директора ліцею, законодавством України, іншими нормативними актами, що регламентують роботу керівника загальноосвітнього навчального закладу.
1. Загальна інформація про заклад
Дорогинський ліцей Ічнянської міської ради — заклад загальної середньої освіти, який знаходиться в комунальній власності Ічнянської міської ради Чернігівської області. З метою створення належних умов навчання та виховання учнів: ліцей на 100% забезпечений педагогічними кадрами та обслуговуючим персоналом;
-розроблено єдиний режим роботи закладу освіти;
-складено розклад уроків, графік чергування вчителів в закладі освіти та їдальні;
-організовано роботу 2 ГПД.
Однією з важливих умов для освітнього процесу є безпечне та комфортне освітнє середовище. Нам вдалося відбудувати та ввести в дію три навчальні приміщення: кабінети англійської та української мов і навчальну кімнату для ГПД. Це відбулося завдяки співпраці з Благодійною організацією «Благодійний фонд «Сміливі». Також завдяки співпраці з цим фондом вдалося замінити 59 дверей, облаштувати постачання теплої води до туалетів та мийки рук, провести косметичний ремонт спортивної зали.
Завдяки співпраці з Благодійною організацією «Міжнародний благодійний фонд «СЕЙВД» ми зробили наступне:
- Відремонтували один із залів укриття, де, переважно, перебувають вихованці ЗДО та учні 1-4 класів. Крім опалення, яке підключене до основної системи нам надали обігрівач і ми додатково вмикали його, що дозволило підтримувати більш менш нормальний температурний режим та вологість.
- Відремонтували санвузоли в укритті.
- Відремонтували вхід до укриття, замінили вхідні двері.
- Облаштували єдиний інформаційний центр меблями, на рік забезпечили його роботу канцприладдям, новою цікавою літературою. Проте, нажаль, за відсутності посади тьютера його неможна використати у повній мірі.
- Придбли столи, стільці, шафа для ноутбуків, шафи для канцприладдя, пледи.
- Встановили в залі прєктор.
- Облаштували в закладі мережу WI-FI, яка покриває 70% всіх приміщень, підвели Інтернет до укриття та оплатили його роботу на рік вперед.
- Крім того передали в заклад пуфи для сидіння, очисники повітря, столи та м’які крісла, вогнегасники, тумбочки та фліп- чарти.
- Подарункові набори для учнів 1-4 класів.
- Закуплені меблі та мультимедійне обладнання для відновлених класів.
У вересні 2023 року Чернігівська організація «Освітній дім прав людини», передала нам від організації Libereco – Partnership for Human Rights, що розташована в Кельні, Німеччина, в заклад інтерактивну панель та кольоровий принтер.
Щодо програми Велике відновлення»: КМУ зменшено вартість проєкту до 12 млн. Проводився тендер по виконанню робіт. На сьогодні його результати ще невідомі.
І найприємнішою новиною 2024 року став наданий шкільний автобус, який отримали від U-Lead з Європою в межах ініціативи «Відновленння місцевих шкіл задля стійкості» за фінансової підтримки Служби зовнішньополітичних інструментів Європейської комісії.
Загалом, освітнє середовище закладу є безпечним та комфортним для учасників освітнього процесу. Ми постійно працюємо над його оновленням та покращенням. Проте в закладі освіти залишається проблематичним облаштування території з урахуванням доступності та універсального дизайну. До закладу освіти практично не можуть потрапити дорослі і діти з обмеженими фізичними можливостями - пандус відсутній.
Територія закладу огороджена, убезпечена від доступу стороннього автотраспорту, у котельні облаштований пожежний кран. Нажаль залишається невирішеним питання утеплення фасаду, заміна даху, освітлення шкільної території. І лише в окремих навчальних приміщеннях закладу на початок навчального року здійснено ремонт. Кімнати оснащено меблями, в тому числі, в початковій школі, одномісними партами, комп’ютерною технікою – ноутбуком для вчителя, кольоровими та чорно-білими принтерами, мультимедийними проєкторами та смарт-телевізором.
Облаштування приміщень закладу не становить загрози травмування учнів та працівників (неслизька підлога, належним чином встановлені меблі у навчальних кабінетах, не загромаджені коридори, сходові клітини та рекреація).
Режим прибирання забезпечує чистоту та охайність місць спільного користування, коридорів та навчальних приміщень, спортивної зали. Заклад освіти дотримується режиму провітрювання, є графік провітрювання. Утримання туалетних кімнат відповідає санітарним умовам.
На сучасному етапі головним завданням нашого закладу є підвищення якості освіти через упровадження інновацій, сучасних підходів до оцінювання, зокрема формувальне оцінювання, само- та взаємооцінювання, дотримання основних принципів НУШ: дитиноцентризму, педагогіки партнерства, інтеграції предметів. Навчання проходило, преважно, очно, а також і з використанням дистанційних форм.
2. Кадрове забезпечення.
У 2023-2024 навчальному році педагогічний колектив налічував 24 педпрацівники, у тому числі директор, 2 заступники директора, 2 вихователі ГПД, 1 -ЗДО, педагог-організатор, бібліотекар, 2 асистенти учителів з інклюзивним навчанням, З них 20 мали основне місце роботи та 4- сумісники. В ліцеї працює 1 медбрат, 15 працівників обслуговуючого персоналу.
Педагогічні працівники мають:
а) кваліфікаційні категорії: «спеціаліст вищої категорії» - 6; «спеціаліст І категорії»- 15; «спеціаліст II категорії» - 1; 2 – 11 т.р.; два педагоги мають педагогічне звання «Старший вчитель».
Як бачимо, якісний склад педагогічних працівників є досить високим, що дає змогу більш ефективно вирішувати педагогічні проблеми.
За навчальний рік звільнень педагогічних працівників не було.
За кошти місцевого бюджету підвозом дітей до школи та додому охоплено 52 учні та 8 педагогів з сіл Бакаївка, Андріївка, Томашівка, Припутні та Вишнівка. За закладом закріплено два шкільні автобуси.
В 2023/2024 н.р. в ліцеї проводились предметні олімпіади. У ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад учні брали участь лише з окремих предметів.
Зміст методичної роботи в ліцеї та її організація відображені в розділі річного плану «Педагогічна діяльність».
Протягом 2023-2024 н. р, підтримувалися необхідні умови для підвищення теоретичного професійного рівня вчителів. Відповідно до накопичувальної системи всі педагоги пройшли курси в онлайн та оф лайн режимах.
3. Методична робота.
Відповідно до річного плану роботи закладу у 2023-2024 н.р. педагогічний колектив працював згідно до вимог статей Конституції України, Законів України "Про освіту", "Про повну загальну середню освіту", Указів Президента України "Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні", "Про Національну доктрину розвитку освіти", спрямованих на подальший розвиток освіти, створення умов для забезпечення рівного доступу до якісної освіти. Для стимулювання творчого професійного росту вчителів використовується можливість атестації педагогічних кадрів.
За 2023-24 н.р. відбулося 4 засідання методичної ради. Метою роботи ради протягом навчального року було безперервне вдосконалення рівня педагогічної майстерності, ерудиції та компетентності вчителів у процесі викладання предметів.
Всі педагоги були охоплені різними формами методичної роботи. Працювали МО вчителів початкових класів, вихователів ГПД та ЗДО, вчителів природничо-математичного циклу, суспільно-гуманітарного циклу, класних керівників та динамічна група «Пошук».
4. Навчальна діяльність учнів.
Всі діти шкільного віку охоплені навчанням. Дошкільного вихованням охоплені всі діти 5-ти річного віку.
КІЛЬКІСНИЙ СКЛАД УЧНІВ
У 2023-2024 н.р. в закладі функціонувало 11 класів та одна різновікова група дошкільнят, навчалося 106 учнів та виховувалося 20 вихованців ЗДО.
Оцінювання навчальної діяльності учнів за І і ІІ семестри та рік здійснювалося відповідно до Методичних рекомендацій щодо окремих питань завершення 2023-2024 н.р., затвердженими наказом МОН України наказ МОН від 15.05.2023 №563, наказ МОН від 03.06.2008 №496 (пункт 3.2), наказ МОН від 14.07.2015 №762 зі змінами (пункти 9,10).
Із 86 учнів 4-11 класів, що підлягали оцінюванню, 6 учнів закінчили навчальний рік на високий рівень навчальних досягнень, що становить 7% . на 7-12 б . навчається 39 учні – 45,3%.
Учні 10 та 11 класів навчалися за профілем української мови. 1 учень має ООП, який навчається в інклюзивному 8 класі.
За відмінні результати у навчанні Похвальним листом нагороджено 5 учнів –5,8%:, 2 учні 11 кл. – Похвальними грамотами за високі досягнення у вивченні фізичної культури. Одна учениця 9 класу отримала свідоцтво про базову середню освіту з відзнакою.
Учнів 4,9 та 11 класів було звільнено від ДПА. Проте, 5 учнів 11 класу зареєструвалися на мультипредметний тест.
У ліцеї функціонували 2 групи продовженого дня, 1 різновікова група вихованців ЗДО.
Велика увага приділялася роботі з обдарованими дітьми.
1. Постійно поповнювався шкільний інформаційний банк даних «Обдарованість».
2. Забезпечено участь школярів у І та ІІ етапах Всеукраїнських олімпіад з базових дисциплін.
В 2023/2024 н.р. в ліцеї проводились предметні олімпіади. У ІІ етапі Всеукраїнських олімпіад учні брали участь лише з окремих предметів. Проте здобули такі місця: укр. мова: 7 клас––1м, 9 клас – 4 м., географія: 9 кл. – 3м. 10 кл. – 2 м., трудове навчання: 8 кл. – 3м.
Не дивлячись на складні умови праці, вчителі залучали своїх вихованців до участі в інтернет-олімпіадах та інтерактивних конкурсах:
- Всеукраїнський конкурс шкільних малюнків «Безпечне дитинство з поліцейськими», учасники обласного туру (молодша вікова категорія);
- Всеукраїнський мистецький проєкт «Гама», конкурс дитячої творчості для учнів 5-6 класів закладів загальної середньої освіти. Учасники:11 учнів, переможець –1;
- Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості до різдвяних та новорічних свят «Різдвяна мрія», вікова категорія 5-8 класи, номінація: Малюнок. Робота «Колядує Україна!». ІІ місце;
- ІІ Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості, присвячений пам'яті Марії Примаченко "Чарівний світ українського мистецтва". Вікова категорія 5-8 класи, номінація: Малюнок. 12 робіт, 11 учасників. 4 роботи – І м,7 робіт – ІІ м
- Всеукраїнська інтернет-олімпіаа з мистецтва «На урок» Зима 2024, 9 клас : 4 – учасники; 4 дипломи ІІ ступеня, 10 клас: 2 учасники, 1 диплом ІІ ступеня, 1диплом І ступеня;
- Конкурс UNICEF «Поезія заради миру»: 4 учасники:
- Всеукранський конкурс на написання ессе «Війна за СВІЙ шлях» (дитячий погляд): обласний етап: 2 лауреати, 1 учасник;
- Всеукраїнська олімпіада «На урок» з математики: 4 дипломи І ступеня, 2 дипломи ІІ ступеня, 2 учасники;
- Всеукраїнська олімпіада «На урок» з української мови: 4 дипломи І ступеня, 1 диплом ІІ ступеня, 2 учасники;
Всеукраїнська олімпіада «На урок» з ЯДС: 2 дипломи І ступеня, 2 диплом ІІ ступеня, 2 учасники;
Всеукраїнська олімпіада «На урок» з предметів початкової школи: 1 перше місце, 2 – других, 1 – 3 місце, 1 учасник;
Всеукраїнська олімпіада «На урок» з мистецтва: 1 перше місце, 2 – других, 2 учасники;
Всеукраїнська олімпіада «На урок» з математики: 6 дипломів І ступеня, 5 дипломів ІІ ступеня, 2 учасники;
Всеукраїнська олімпіада «На урок» з української мови: 8 дипломів І ступеня, 5 дипломів ІІ ступеня, 1 учасник;
Всеукраїнська олімпіада «На урок» з ЯДС: 9 дипломів І ступеня, 4 дипломи ІІ ступеня, 1 учасник;
Всеукраїнська олімпіада «На урок» з предметів початкової школи: 3 дипломи І ступеня, 2 – ІІІ ступеня;
Всеукраїнська олімпіада «На урок» з мистецтва: 3 дипломи ІІ ступеня, І – учасник.
30 учнів закладу були учасниками Всеукраїнського конкурсу «Бобер»: 6 – відмінні, 24 – добрі.
5. Спортивно-масова робота
Протягом навчального року у спортивно-масовій роботі ліцею були охоплені всі бажаючі учні. На базі закладу працював гурток від ДЮСШ з волейболу.
Учні закладу залучалися до різноманітних свят, конкурсів, змагань спортивного напрямку.
Спортивна робота ліцею спрямована на загартування підростаючого покоління, формування здорового способу життя. Протягом року проведено:
- день фізичної культури та спорту;
- козацькі змагання «Справжні козаки» (1-11 кл.);
- «Веселі старти» (1-4кл.),
- спортивні змагання з волейболу, футболу, як шкільні, так і районні.
- відкритий благодійний турнір з волейболу (с. Іржавець) – збірна юнаків-ІІІ місце, збірна дівчат-І місце;
- першість Ічнянської громади: з футболу (збірна юнаків-ІІ місце),
- з шахів (ІІ місце),
- з тенісу (ІІ місце),
- з шашок (ІV місце).
6. Державна підсумкова атестація. Зовнішнє незалежне оцінювання.
У 2023-2024 н.р. відповідно до нормативно-правових актів, здобувачів загальної середньої освіти звільнено від проходження державної підсумкової атестації (Про внесення змін до деяких законів України щодо державної підсумкової атестації та вступної кампанії 2024 року від 8 листопада 2023 року №34383-IX. У відповідній графі додатку про освіту робиться запис “ звільнений(а)”.
Проте 5 випускників зареєстровані на проходження мультипредметного тесту у 2024 році з країнської мови, історії України, математики та один предмет за вибором учня, що при успішній здачі дасть їм змогу продовжити навчання у ВУЗах ІІІ-IV рівня акредитації.
7. Виховна та позакласна робота.
Педагоги школи глибоко усвідомлюють, що соціальна адаптація учнів, розуміння ними своїх прав та свідомого виконання обов’язків у значній мірі залежить від правильно визначених та обраних шляхів реалізації виховного процесу. Пріоритетними напрямками є: формування гармонійно розвиненої і національно свідомої особистості, здатної до саморозвитку, наділеної глибокою громадянською відповідальністю, високими духовними якостями, родинними і патріотичними почуттями.
Виховання – багатогранний і складний процес, значення якого неможливо переоцінити. Він передбачає формування у дитини єдиної системи цінностей і соціальних компетенцій. А це і ставлення до себе і своїх батьків, відношення до природи, суспільства, своєї країни тощо. Метою виховної роботи у Дорогинському ліцеї є формування громадянина України – носія цінностей та загальнолюдських надбань. Головним завданням є національно-патріотичне виховання молоді на засадах загальнолюдських, полікультурних, громадянських цінностей.
Виховна робота в закладі має чіткий та цілеспрямований характер, що дає можливість здійснювати плідну діяльність в наступних напрямках: робота з обдарованими учнями, розвиток творчої особистості, формування навичок здорового способу життя, робота з попередження правопорушень, робота з батьками. Вона охоплює такі напрямки виховання: патріотичне, правове, моральне, художньо-естетичне, трудове, фізичне, екологічне, превентивне та включає в себе календарні, традиційні шкільні свята, заходи, конкурси.
Протягом року в закладі були проведені такі заходи:
І семестр:
- Міжнародний День Миру;
- Свято до Дня вчителя «Шана й вдячність тільки Вам!»;
- День української писемності та мови «Збережемо наш скарб – рідну мову»;
- Тиждень математики;
- Свято осені;
- Виставка дитячої творчості «Світ моїх захоплень – 2022»;
- Благодійний ярмарок;
- Свято в дитячому садочку «У гостях у казки!»;
- Розважальні ігри з учнями 1-4 кл;
- Різдвяні колядки 5-11 кл.
Флешмоби:
- «Ми за мир!»;
- До Дня гідності та свободи.
Виготовлені плакати:
- «Ми хочемо жити у мирній країні!»;
- Вітальні плакати до Дня учителя;
- «Незабудки пам’яті», «Голодомор – помста за свободу» до Дня пам’яті жертв голодомору;
- Вітання з Днем ЗСУ;
Акцїї:
- Волонтерські акції «Борщ для воїна»;
- «Окопна свічка»;
- «Смілива монета»;
- «Допомога воїнам»;
- «Ворогам кришка»
- «Вітальна листівка для воїна»;
- Всеукраїнська акція «Засвіти свічку;
- Виготовлення маскувальної сітки.
Виставки дитячої творчості та малюнків:
- «Брати наші менші» (присвячена Дню тварин);
- «Вітальні листівки воїнам» (до Дня Захисників та Захисниць України);
- «Вітальні листівки воїнам» до Дня ЗСУ;
Оформлені фото та інформаційні зони:
- до Всесвітнього Дня миру;
- до Дня Учителя;
- до Дня української писемності та мови;
- до Дня гідності та свободи;
- до Дня пам’яті жертв голодомору;
- до Дня Збройних Сил України;
ІІ семестр:
- День Соборності України «Україна єдина»;
- Загальношкільні заходи до річниці Голокосту;
- День пам’яті Героїв Крут;
- Тиждень англійської мови;
- Свято до Дня закоханих «Барбі-паті»;
- Загальношкільна лінійка до Дня Єдності;
- Літературно-музична композиція до Дня Героїв Небесної сотні;
- Літературно-музична композиція «Весна, мама, Україна»;
- Тиждень української мови та літератури;
- Місячник екологічного виховання;
- Заходи до Дня пам’яті та примирення;
- День зелених насаджень, акція «Алея випускників»;
- Зустріч з військовослужбовцем Андрієм Бутенком;
- День вишиванки;
- Незвичайний тиждень;
- Спортивні змагання, присвячені Дню захисту дітей;
- Свято останнього дзвоника та випускний.
Реалізовані проєкти:
- Екопроєкт «Життя без сміття»;
- Патріотично-екологічний проєкт «Ворогам – кришка!», Всеукраїнський збір пластику, організований «Благодійним фондом «Овес». ІІ етап (25 кг пластикових харчових кришок);
Флешмоби:
- «Вишиванка – твій генетичний код»,
Виготовлені плакати:
- «Арт-композиція до Дня Соборності «Україна єдина!»
- Плакати «Наш Герб»;
- «Зробимо планету чистою»
Акцїї:
- «Смілива монета»;
- «Ворогам кришка»
- Виготовлення маскувальної сітки.
- «Життя без сміття»;
- «Мистецтво тримає свій фронт», розпис тубусів від гранатомета, розпис снаряду від граду;
- Відкрита регіональна акція «Мистецтво Об’єднання: День Соборності України». Фотоакція. Сертифікат колективу учнів 11, 4 та 1 класів.
Сертифікат колективу учнів 9 класу. Керівник Кокотюха Л.О.
- Участь у акції «Єдині, дружні й креативні» до Дня Соборності України, оголошеній редакцією «НУШ». Фото арт-композиції «Україна єдина!». Керівник Скалацька О.М.;
- Збір монет «Відро добра» (500 грн);
- Збір коштів для 3 штурмової бригади (8000 грн);
- «Збір овочів для сухих супів та борщів»;
- «Великодній кошик для ЗСУ»;
Виставки дитячої творчості та малюнків:
- Виготовлення листівок для зустрічі з військовослужбовцем;
- «Кохання – це…» (до Дня Св. Валентина);
- Виставка малюнків до Дня Землі «Земля – наш дім, тож будьте господарями в нім»;
Створені відеоролики та фотозвіти для шкільного сайту:
- про виховний захід до Дня Героїв Крут;
- про «Барбі паті»;
- про виставку малюнків «Весна, мама, Україна»;
- про тиждень екології;
- про ІІ етап акції «Ворогам – кришка»;
- про День пам’яті та примирення;
- фоточелендж «Моя мама найкраща»;
- про День вишиванки;
- про виставку малюнків до Дня сім’ї;
- фотоколаж «У нас випускний».
Проведені екскурсії:
- в м. Ічню до пожежної частини 1- 4кл., 5-6 кл.
Оформлені фото та інформаційні зони:
- до Дня Соборності України
- до Дня пам’яті кіборгів;
- до Дня пам’яті жертв Голокосту;
- до Дня пам’яті героїв Крут;
- до Дня Закоханих;
- до Дня «Рік незламності»;
- до свята Весни;
- до свята екології.
Участь у районних, обласних та Всеукраїнських конкурсах дитячої творчості:
- ІІ Всеукраїнський конкурс дитячо-юнацької творчості, присвячений пам'яті Марії Примаченко "Чарівний світ українського мистецтва". Вікова категорія 5-8 класи, номінація: Малюнок. 12 робіт, 11 учасників. Конівненко Анастасія – І м, Бутенко М. – І м, Загній К. – І м, Герасименко А. – І м, Радзієвський О. – ІІ м, Куник С. – ІІ м, Шадура Л. – ІІ м, Матющенко М. – ІІ м, Кокотюха К. – ІІ м, Чумак Д – ІІ м
- Волонтерська робота закладу була висвітлена на сторінках районної газети «Трудова слава» «У Дорогинському ліцеї згуртований фронт у тилу»;
- З нагоди Дня Волонтера педагогічний, учнівський та батьківський колектив ліцею нагороджений Подякою ГО «Всеукраїнське об’єднання ПАТРІОТ» за надзвичайний внесок у розвиток та підтримку ініціатив ГО, за щиру турботу та активну громадську позицію, за проявлений патріотизм та небайдужість.
- Конкурс авторського вірша «Хочемо миру» (учасниці 6 кл. – Кокотюха С., Куник С.)
8. Соціальний захист.
Основною метою соціального роботи є створення сприятливих умов для особистісного розвитку дитини (фізичного, соціального, духовно - морального, інтелектуального), надати їй комплексної соціально - психолого-педагогічної допомоги у саморозвитку та самореалізації в процесі соціалізації, а також захист прав дитини (соціальний, психолого-педагогічний та моральний) у її життєвому просторі.
На початку навчального року, протягом вересня, було складено соціальний паспорт ліцею. Згідно нього:
Загальна кількість дітей пільгових категорій, які харчуються безкоштовно- 16.
Категорія |
Всього учнів |
Діти-сироти |
2 |
Діти, позбавлені батьківського піклування |
3 |
Діти-інваліди |
1 |
Діти, постраждалі від аварії на Чорнобильській АЕС |
- |
Діти з ООП(інклюзивний клас) |
1 |
Діти з багатодітних родин |
29 |
Діти з малозабезпечених сімей |
3 |
Діти загиблих військовослужбовців |
1 |
Діти-переселенці (ВПО) |
5 |
Діти, батьки яких беруть участь у бойових діях |
8 |
Велика увага приділяється організації профілактичної роботи з попередження девіантної поведінки. Протягом року обстежено житлово-побутові умови учнів схильних до девіантної поведінки. Проведено профілактичні бесіди як з учнями так і з їхніми батьками.
Ведеться систематичний контроль за відвідуванням учнями навчального закладу. У кожному класі ведеться журнал обліку відвідування учнями занять, у яких класні керівники позначають причину відсутності учнів та підтверджують довідками відсутність учнів на уроках.
Проводиться консультування учнів з низьким рівнем адаптації, учнів- старшокласників з питань вибору майбутньої професії, бесіди та консультації з учнями про сенс людського життя і цінність особистості, попередження булінгу, безпеки дорожнього руху та інші.
На зустріч з учнями запрошувалися працівники Ювенальної превенції, служби у справах дітей.
9. Співпраця з батьками.
Виховання учня у школі і сім'ї – щоденний нерозривний процес. Тому педагогічний колектив працює у тісній співпраці з батьківським колективом з метою створення найсприятливіших умов для розвитку школяра. Батьки є соціальним замовником школи, а тому беруть активну участь у освітньому процесі. Вони є учасниками позакласних заходів, пов’язаних зі світом захоплень, родинними святами.
Протягом року проводилися загальношкільні та класні збори, на яких розглядалися питання навчання, відвідування учнів, харчування тощо. Для батьків проводився лекторій з проблемних питань, що виникають у повсякденному житті.
Класні керівники тісно співпрацюють з сім'ями своїх вихованців.
10. Збереження і зміцнення здоров'я учнів та працівників.
Медичне обслуговування учнів та працівників школи організовано відповідно до нормативно-правової бази.
Для медичного забезпечення учнів та вчителів, працівників у школі обладнано медичний кабінет, де працює шкільний медбрат. Щорічно діти проходять медичне обстеження. Відповідно до результатів медичного огляду дітей, на підставі довідок лікувальної установи видається наказ про групи здоров’я для занять фізкультурою.
Медичне обслуговування працівників школи здійснюється на базі Ічнянської ЦРЛ. Вони щорічно проходять медичний огляд до початку нового навчального року. Працівники кухні, помічник вихователя та вихователі ЗДО проходять медогляд 2 рази на рік. Проходження медогляду фіксується у медичних книжках відповідного зразка. які зберігаються у медичного працівника ліцею.
Для забезпечення гарячого харчування до послуг школярів та працівників працює шкільна їдальня. Загалом одноразовим харчуванням охоплено 95 дітей. За кошти місцевого бюджету учні 1-4 класів (23учні) дітей з малозабезпечених сімей – 3, ВПО -5, з ООП -1, інвалід –1, під опікою –3, сироти –2, учнів, батьки яких беруть участь у бойових діях 8 чоловік, дитина загиблого захисника – 1, всього 47 учнів. Решта учнів харчувалася за батьківські кошти. У ЗДО – 2 дітей з ВПО. Батьківська доплата за харчування становила 40%.
За рішенням батьківських зборів батьки надають для шкільної їдальні сільськогосподарські продукти, що вирощують вдома. Договір про постачання продуктів харчування заключає відділ освіти.
11. Стан охорони праці та безпеки життєдіяльності.
Робота з охорони праці, безпеки життєдіяльності, виробничої санітарії, профілактики травматизму дітей у побуті та під час навчально-виховного процесу визначається в діяльності педколективу як одне з пріоритетних завдань і проводиться відповідно до Законів України «Про охорону праці», «Про дорожній рух», «Про пожежну безпеку», Державних санітарних правил і норм улаштування, утримання загальноосвітніх навчальних закладів та організацій навчально-виховного процесу й інших численних нормативних актів, які регламентують роботу школи з цих питань. Стан роботи з охорони праці, техніки безпеки, виробничої санітарії під час навчально-виховного процесу в ліцеї знаходиться під щоденним контролем адміністрації закладу. Відповідальна за організацію роботи з охорони праці та безпеки життєдіяльності – заступники директора з навчальної роботи.
На початку навчального року, напередодні канікул та святкових днів проводяться інструктажі з безпеки життєдіяльності серед учнів, відпрацьована програма вступного інструктажу. Регулярно відбуваються цільові інструктажі з учнями перед екскурсіями, походами, спортивними змаганнями. У ліцеї в наявності необхідні журнали з реєстрації всіх видів інструктажів з питань охорони праці. Кожна класна кімната, кабінет, майстерня, спортзал має необхідний перелік документації з питань безпеки життєдіяльності. Також у приміщеннях ліцею розміщено стенди з безпечної поведінки у різних ситуаціях.. Питання охорони праці та попередження травматизму неодноразово обговорювалися на нарадах при директорові.
Питання з безпеки життєдіяльності учнів під час літніх канікул, у побуті й громадських місцях, на вулиці обговорювалися на класних годинах в останній тиждень навчального року.
Станом на вересень кожного року всі учні школи проходять медичний огляд лікарями-фахівцями із лабораторними дослідженнями, що підтверджується медичними довідками. Щомісячно учні 1-11 класів та вихованці ЗДО проходять перевірку на педикульоз. Постійно здійснюється контроль роботи систем забезпечення життєдіяльності будівлі школи.
Будівля ліцею та приміщення закладу, забезпечені первинними засобами пожежогасіння: вогнегасниками, пожежним інвентарем. Вогнегасники наявні, перезаряджені, розміщені у легкодоступних місцях. На поверхах розміщені плани евакуації у разі небезпеки чи аварії. Згідно санітарних, пожежних норм і правил отриманий Акт готовності ліцею до нового навчального року.
Відповідно до Закону України “Про охорону праці” і Кодексу законів про працю України розроблено і затверджено посадові інструкції з охорони праці для всіх працівників школи. Проведено інструктажі з працівниками і учнями з техніки безпеки. Проведено вступні інструктажі з охорони праці. Проведено первинні інструктажі з охорони праці на робочому місці.
12. Фінансово-господарська діяльність.
Будівля школи здана в експлуатацію в 1977 році. Але не зважаючи на великий вік та зношеність, адміністрація ліцею разом з колективом постійно працює над удосконаленням матеріально-технічної бази, підтриманню її у робочому стані. Фінансування потреб школи здійснюється коштами бюджетів різних рівнів та з різних приватних джерел. Протягом навчального року систематично здійснювалася виплата заробітної плати, надбавок, доплат працівникам школи. В ліцеї організовано підвіз учнів, які живуть на відстані більше трьох кілометрів, загальна кількість яких складає 59 чоловік: 47 учнів, 4 вихованці ЗДО та 8 педагогів. Підвіз здійснюється двома автобусами.
На сьогодні особлива увага приділяється безпековій ситуації в закладі, заплановано ремонт другої зали укриття.
Адміністрацією приділяється достатньо уваги естетичному вигляду закладу. Коридори, вестибюль поступово поповнюються новими сучасними стендами. Активно проводиться робота по озелененню закладу. Подвір’я школи завжди прибране, доглянуте.
13. Управлінська діяльність.
Управління ліцеєм здійснюється згідно річного плану роботи закладу, плану внутрішкільного контролю і планів виховної роботи класних керівників. Така система планування заснована на взаємодії всіх ланок, підрозділів та учасників освітнього процесу, забезпечує координацію їх діяльності, єдність вимог, контролю та взаємоконтролю в процесі роботи, сприяє досягненню ефективності та вдосконаленню навчально-виховного процесу й забезпечує планомірний розвиток закладу.
У ліцеї в наявності усі нормативно-правові документи, що регламентують діяльність ЗЗСО. Використання мережі Інтернет дає можливість користуватися матеріалами сайтів Міністерства освіти і науки України, відділу освіти, сайтами обласного інституту післядипломної освіти, інших закладів освіти, що дає можливість оперативно й мобільно користуватися достовірною інформацією вчителям і адміністрації, вчасно знайомитися з новими документами.
Контроль - це важлива, складна та об’єктивно необхідна функція управління. У закладі освіти ефективність здійснення контролю зумовлюється правильним розподілом обов’язків між адміністрацією закладу, про що видається відповідний наказ. Контроль дозволяє тримати в полі зору управління найважливіші питання закладу, своєчасно реагувати на відхилення від норми та на негативні явища, знаходити невикористані резерви, підтримувати оптимально трудову атмосферу в колективі.
На початку навчального року видається наказ «Про внутрішкільни контроль», в якому чітко фіксується, ким із представників адміністрації та коли, які питання вивчаються, де заслуховуються. Згідно Стратегії розвитку закладу планується вивчення стану викладання предметів та виконання навчальних планів, програм, перевірка класних журналів, щоденників, тощо. Аналіз результатів внутрішкільного контролю знаходить відображення у рішеннях педагогічної ради ліцею та відповідних наказах по навчальному закладу. Крім контролю за рівнем знань та навчальних досягнень учнів проводяться систематичні дослідження стану відвідування занять та стану навчальної дисципліни. За результатами моніторингу адміністрація школи приймає певні управлінські рішення щодо конкретних учителів та учнів.
У 2023/2024 навчальному році було проведено самооцінювання якості освітньої діяльності закладу за напрямом «Педагогічна діяльність», результати якого були обговорені на засіданні педагогічної ради та узагальнені наказами. Рекомендації щодо удосконалення роботи в даному напрямку, надані робочою групою будуть враховані при складанні річного плану роботи на 2024/2025 н.р.
Враховуючи сучасні вимоги, стиль керівництва закладом більш близький до демократичного, так як більшість рішень приймаються на основі врахування думки колективу й інтересів справи, створюється мікроклімат, коли успіхи кожного сприймаються позитивно, ініціатива й самостійність підтримується, повноваження делегуються. Директор ліцею у роботі з працівниками дотримується партнерського стилю керівництва. Проблеми обговорюються й виробляються різні варіанти рішення, з них обирається найбільш оптимальний, затверджується і в подальшому здійснюється. Основними формами спілкування є наради, індивідуальні бесіди, інформування. Контроль здійснюється не заради пошуку винних, а заради позитивного кінцевого результату. На моє переконання, завдяки такому стилю керівництва у закладі наявне творче вирішення справ, переважають такі методи керівництва як порада, особистий приклад, похвала. ставлення до людей – шанобливе, вимогливість поєднується із справедливістю, спілкування ввічливе, поважливе, рідко з наказом. У зв'язку з цим я надаю колегам більше самостійності, відповідно їхній кваліфікації і характеру роботи, створюю необхідні умови для самореалізації. У кожному зі своїх підлеглих бачу, насамперед, особистість у всьому розмаїтті її людських якостей і властивостей. Таких якостей у адміністративній роботі вимагаю не тільки від себе, а й від своїх заступників.
Проте, завжди є до чого прагнути, удосконалюватися, змінюватися. Тому я і колектив у 2024-2025 н.р. спрямує свої зусилля на вирішенні поставлених сьогоденням проблем:
- забезпечення безепекової ситуації;
- реалізація методичної проблеми «Удосконалення уроку як засобу розвитку творчої особистості вчителя і учнів через використання інноваційних технологій навчання»;
- продовження роботи над новим Державним стандартом.
- посилення роботи по підвищенню якісного показника навчальних досягнень учнів;
- забезпечення дошкільного виховання;
- впровадження у освітній процес ІКТ;
- покращення роботи з обдарованими дітьми.;
- проведення системної і ґрунтовної підготовки випускників до ЗНО;
- посилення роботи вчителів з Інтернет- технологіями;
- створення умов для реалізації особистісно орієнтованої педагогіки, зміцнення здоров’я кожного учня, його фізичного загартування. Розвиток потреби у здоровому способі життя;
- виховання почуття поваги до державної символіки, формування духовних громадянських цінностей, усвідомлення своєї причетності до відповідальності за долю країни;
- розвиток учнівського самоврядування, як важливого фактору вдосконалення роботи закладу;
- розробка і використання оптимальних механізмів стимулювання якісної роботи учасників освітнього процесу;
- продовження запровадження в управлінську діяльність інноваційних технологій;
- впровадження внутрішньої системи забезпечення якості освіти.
Завжди підтримую педагогічний колектив у благодійних справах: залучаємо учнів до різних благодійних акцій, ярмарок, в’язання сіток, збір коштів, продуктів харчування, теплих речей, виготовлення листівок для підтримки наших воїнів. У цьому році започатковано акцію серед працівників «Донат із кожної зарплати», кошти від якого використовуємо для виготовлення сіток воїнам ЗСУ.
Це відбувається за плідної співпраці всього колективу. Тому, щиро дякую всім за розуміння, підтримку та допомогу. Разом працюємо, навчаємось та наближаємо ПЕРЕМОГУ.
ВСЕ БУДЕ УКРАЇНА !!!